Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szefowa biblioteki rezygnuje po ponad 30 latach. Będzie wakat

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    25.07.2018
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. W. Jędrzejczak

Mirosława Potkowska, obecna dyrektor Rawickiej Biblioteki Publicznej nie chce dłużej kierować placówką. Kto ją zastąpi? Nowy szef ma zostać wybrany w konkursie.

- Ja już dość długo byłam na stanowisku. Podjęłam decyzję, że odchodzę na zasłużoną emeryturę i dam szansę młodszym. Uważam, że trzeba odpocząć - argumentuje Mirosława Potkowska, która kieruje placówką od 1985 roku. - Póki co, zostaje mi jeszcze ostatnie zadanie, czyli przeprowadzenie filii biblioteki w Zielonej Wsi ze szkoły do budynku, który pełnił funkcję przedszkola - tłumaczy.

Kandydat na kierownika Biblioteki Publicznej musi spełniać szereg warunków. Powinien posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, mieć pięcioletni staż pracy w bibliotece lub innej instytucji kultury oraz wykazać się znajomością ustaw, m.in. o bibliotekach oraz organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Kandydat powinien również znać podstawowe zasady pozyskiwania środków zewnętrznych i aplikowania do programów pomocowych. Musi także umieć kierować zespołem oraz mieć zdolności menadżerskie i organizacyjne.

Zainteresowani mogą składać swoje oferty do rawickiego urzędu do 13 sierpnia.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!